2013.11.19. 12:47
MVM 50 Gála a Szépművészeti Múzeumban
Nagyon jól éreztük magunkat a Szépművészeti Múzeumban az MVM 50 éves Gála estjén. A kezdeti félénk érdeklődők után a játék beindult és meg sem állt a csapat.
Fotó: www.lugopicture.com
Szinte minden játék során teljesen vegyes játékosokkal találkozunk; megfordul nálunk az asztal egyik végében a borász, a másik végében az édes vörösborokat kedvelő és ritkán bort fogyasztó "amatőr" játékos, szemben velünk pedig a rendezvényszervező HR-ese leselkedik :) Ami mégis közös a játékosokban az a teljes egyenlőség. Ugyanis mindenki ugyanabból a letakart palackból, vakon kóstol, mindenki csak a saját érzékeire hagyatkozhat.
Hiába gondolja sok játékosunk, hogy nem tudja megállapítani vakkóstolás után a szőlőfaját, az évjáratot, a maradékcukor tartalmat és az alkoholt, bizony sorba derül ki az igazság- nem is olyan nehéz érteni a borokhoz, ha egy kicsit jobban odafigyelünk az észlelésre, az érzékeinkre.
A kialakított borpuska segítségével könnyen átláthatóvá válnak az őshonos és nem őshonos szőlőfajták főbb jellemzői, a terroirok jellegzetességei, amelyekről igyekszünk minél többet elmondani, hogy az esetleges elméleti tudás hiánya ne szabjon határt a játékban.
Azt gondolnánk, hogy egy hozzáértő minden helyzetben jobb esélyekkel indul, mint egy kezdő, azonban számtalan esetben történt éppen ellenkezőleg- a lelkes amatőr kiérzett olyan illatokat, amit a többiek nem és annyira részletesen koncentrált a savgerincre vagy a bor hosszára, hogy a legtöbb zsetont nyerte az asztalnál.
Fotó:www.lugopicture.com
A Borkaszinó csapatának nem titkolt szándéka, hogy megszerettesse a borokat még jobban a játékkal, felkeltse az érdeklődést, inspirálja őket a kíváncsiságra, a felfedezésre. Számunkra a legnagyobb élmény az, amikor a 3., 4. bor környékén már segítség nélkül teljesen kitalálják a játékosok a letakart palackot. Reméljük ez a játékos kedv továbbra is velük marad és megmutatják barátaiknak is az otthoni palackokkal :)
Most elbúcsúzom, hamarosan egy újabb estéről számolok be.
Addig is megtalálhattok minket:
KK
Egy kis információ magáról a játékról:
Bor-Roulette
A Bor-roulette játék központi eleme egy speciális rulettasztal, amely mezőin számok helyett szőlőfajták, borvidékek és egyéb bor-jellemzők (évjárat, alkoholtartalom, édesség) találhatók. A játék során a részvevők poharába letakart üvegből öntünk bort, majd ezután a borkaszinót vezetők néhány segítő támpontot adnak a játékosoknak.
A bor vizsgálata és kóstolása után a játékosok az asztalon zsetonokkal fogadnak a bor jellemzőire. Miután mindenki megtette a tétet, felfedésre kerül a kóstolt bor, és amíg mesélünk pár szót a borászról és a borról, a játékosok a pohárban maradt borukat kortyolgathatják, valamint “kifizetésre” kerülnek a nyeremények.
Az egyes kóstolási-fogadási körök között hangulattól függően lehetőség van rövidebb beszélgetésre vagy borkorcsolyák elfogyasztására is.
A játék összesen 7 körből, azaz 7 féle bor kóstolásából áll. A játék klasszikus változata legalább 8, de legfeljebb 80-100 fő részvételével ajánlott, ahol a játékosokat általában létszámtól függően 4-8 csoportra szoktuk osztani. Tapasztalatunk szerint a legnagyobb élmény akkor érhető el, ha minimum 4 fős csoportok vetélkednek egymással. A stand változat esetén a játékosok 2-3 bort kóstolnak.
Szólj hozzá!
Címkék: játék kóstolás casino borok Szépművészeti Múzeum borkaszinó Bor-roulette Párlatpóker
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.